Project ended, it cannot be supported
Total support 12/100 pc (12%)
Needed 100 pc
The project ends in FINISHED

Zimní hvězdná obloha patří pro pozorovatele mezi nejkrásnější a velmi zajímavé.
Tento geocoin je jakýmsi návodem pro zájemce o astronomii z řad dospělých i dětí.
Geocoin zachycuje nejzajímavější objekty zimní oblohy (kromě planet a Měsíce), které jsou vděčným cílem pozorování amatérským astronomickým dalekohledem, ale také obyčejným triedrem nebo prostým okem.


Coinu stejně tak jako zimní obloze majestátně dominuje souhvězdí Oriona. Je to jedno z  nejrozsáhlejších souhvězdí severní oblohy.
Pod pásem Oriona najdeme i prostým okem (při velmi dobrých pozorovacích podmínkách - tma bez rušivých světelných vlivů) mlhavý obláček. Je to Velká mlhovina v Orionu, v Messierově katalogu vedená pod číslem M42. Tato mlhovina obsahuje velké množství mladých hvězd, proto se jí přezdívá "porodnice hvězd".

 

 


Na coinu je zvýrazněné také souhvězdí Býka , jeho nejjasnější hvězdou (alfa Tau) Aldebaran (je to oranžový obr, cca 45x větší průměrem než naše Slunce). Aldebaran je 13.nejjasnější hvězda na obloze. Souhvězdí Býka je také vděčný cíl pro vaše pozorování, neboť se v něm nachází krásná, pouhým okem viditelná otevřená hvězdokupa Plejády. Není divu, že patří k nejstarším pozorovaným objektům noční oblohy. Již v klasickém dalekohledu objevíte její krásy.

 

 

Stejně tak jako na obloze, i na coinu je pod Orionem vyobrazeno souhvězdí Velkého psa s nejjasnější hvězdou naší oblohy. Sirius má sice "jen" 2,5x větší průměr, než naše Slunce, ale co se svítivosti týče, převyšuje naše Slunce 26x. Také povrchová teplota je vyšší, a to 10 000 K. Tato souhvězdí, stejně tak jako hvězdy po obvodu coinu budou po nasvícení světélkovat. Takže i když bude zataženo, vy budete mít svá zimní souhvězdí stále viditelná :-) Druhá strana coinu je vlastně mapkou hvězdné oblohy, která vám ukáže situaci v okolí třech zmíněných souhvězdí. Tento geocoin je dobrou a pěknou pomůckou při základní orientaci na zimní obloze a námětem na pozorování.

Geocoin má v průměru 55mm a je 4mm silný.
 

Geocoin se bude vyrábět ve čtyřech různých provedeních. Ve verzi nelimitní, která bude volně v prodeji i po skončení akce (v případě realizace), ve verzi limitní vyrobené v počtu 50ks, ve verzi super limitní vyrobené v počtu 20ks a ve verzi donátorské, kterou bude možné získat pouze v sadě formou podpory projektu (vyrobí se přesný počet pouze pro donátory mince, kteří si ji vybrali v sadě).

Pokud se projekt podaří realizovat, přijde vám na adresu tento astronomický geocoin ( dodání 23.12.2016).
Pokud se projekt realizovat nepodaří, peníze se vrátí zpět.

No news has been found

NELIMITNÍ GEOCOIN (0 The number of available rewards)

by 200,00 Kč
Delivery time - 23.12.2016
Nelimitní verze geocoinu

LIMITNÍ EDICE (10 The number of available rewards)

by 300,00 Kč
Delivery time - 23.12.2016
Limitní geocoin (vyroben v počtu 50ks).

Sada nelimitka a donátorská mince (0 The number of available rewards)

by 550,00 Kč
Delivery time - 23.12.2016
Sada s nelimitní a donatorskou mincí (limitní ( donátorská verze (možno získat pouze podporou projektu)). Sada celkem obsahuje dvě verze geocoinu.

Sada limitka a donátorská mince (10 The number of available rewards)

by 650,00 Kč
Delivery time - 23.12.2016
Sada s limitní a donatorskou minci (limitní (vyrobena v počtu 50ks) a donátorská verze (možno získat pouze podporou projektu)). Sada celkem obsahuje dvě verze geocoinu.

Sada s limitní, nelimitní a donatorskou mincí (10 The number of available rewards)

by 850,00 Kč
Delivery time - 23.12.2016
Sada s limitní, nelimitní a donatorskou minci (nelimitní, limitní (vyrobena v počtu 50ks) a donátorská verze (možno získat pouze podporou projektu)). Sada celkem obsahuje tři verze geocoinu

Limitní sada (10 The number of available rewards)

by 1 050,00 Kč
Delivery time - 23.12.2016
Kompletní sada všech vyrobených limitních verzí mince ( limitní (vyrobena v počtu 50ks), ultra limitní (vyrobena v počtu 20ks) a donátorská verze (možno získat pouze podporou projektu)). Sada celkem obsahuje tři verze geocoinu.

Kompletní sada (10 The number of available rewards)

by 1 200,00 Kč
Delivery time - 23.12.2016
Kompletní sada všech vyrobených verzi mince (nelimitní, limitní (vyrobena v počtu 50ks), ultra limitní (vyrobena v počtu 20ks) a donátorská verze (možno získat pouze podporou projektu)). Sada celkem obsahuje čtyři verze geocoinu.