Project ended, it cannot be supported
Total support 116/100 pc (116%)
Needed 100 pc
The project ends in FINISHED

Po geocoinu, který vás provedl základy resuscitace vám představuji geocoin, který vám připomene, kdy volat 155 a kdy naopak volat jednotné číslo 112. Geocoin při realizaci bude tvořit s geocoinem Zachránit snadně pro hrdiny kladné jedinečnou tématickou serii geocoinu.

Pro základní tvar geocoinu jsme opět zvolili tvar hvězdy života. Přední strana geocoinu je věnovaná telefonnímu číslu na záchrannou službu 155 a případy kdy tel. číslo volat. Zadní strana geocoinu je věnovaná telefonnímu číslu 112.

Geocoin má v průměru 60mm a je 4mm silný.
 

Geocoin se bude vyrábět ve čtyřech různých provedeních. Ve verzi nelimitní, která bude volně v prodeji i po skončení akce (v případě realizace), ve verzi limitní vyrobené v počtu 50ks, ve verzi super limitní vyrobené v počtu 20ks a ve verzi donátorské, kterou bude možné získat pouze v sadě formou podpory projektu (vyrobí se přesný počet pouze pro donátory mince, kteří si ji vybrali v sadě).

Tento geocoin opět vznikl na základě praxe.
Jako instruktor první pomoci se na každé přednášce setkávám s otázkou, kdy volat 155 a kdy volat 112. Ptají se děti i dospělí.
Tento pěkný a vydařený geocoin vám stručně a přehledně vysvětlí rozdíly mezi těmito nouzovými linkami.

Pojďme si tady trochu vysvětlit:

Linku 155 zajišťuje Zdravotnická záchranná služba
Dovoláte se vysoce kvalifikovaným zdravotnickým záchranářům s vyšším odborným a vysokoškolským vzděláním, kteří jsou ještě dále speciálně vycvičeni na dispečink. Tito lidé vám budou do příjezdu sanitky radit a navádět vás, co dělat a jak pacientovi pomoci.
Pokud tedy dojde ke zranění nebo náhlému zhoršení zdravotního stavu, linka 155 je jasnou volbou.
Tato linka je stejně jako ostatní tísňové linky zdarma.

 

Linku 112 zajišťuje Hasičský záchranný sbor
Linka 112
je tísňová linka určená pro každého, kdo se na území Evropské unie a některých dalších států ocitne v nouzové situaci a potřebuje urgentní pomoc záchranných či bezpečnostních složek (hasiči, policie, zdravotníci).

Linku 112 voláme:

  • pokud potřebujete pomoc hasičů, v případě rozsáhlejších mimořádných událostí (autonehody, požáry.apod.), kdy je nutná spolupráce dvou a více záchranných složek
  • při cestách do zahraničí
  • pokud si v krizové situaci nedokážete vzpomenout na jiná tísňová čísla nebo si nejste jisti, které číslo volat
  • linka 112 je určena pro osoby nehovořící česky - díky jazykové vybavenosti operátorů

Linka 112 je tedy v ČR universální tísňovou linkou, jejímž prostřednictvím se lze dovolat pomoci i policie či zdravotnické záchranné služby.
Využívá velmi vyspělé a moderní technologie, která umožňuje identifikovat místo, kde se volající nachází.
Odborníci z IZS uvádějí, že šance dovolat se z mobilního telefonu na tísňovou linku 112 je ve srovnání např. s číslem 155 větší.
Na linku 112 se na jako jedinou tísňovou linku lze dovolat bez SIM karty, bez kreditu a pokud je na místě signál alespoň jednoho mobilního operátora, takže i tam, kde signál nemá Váš mobilní operátor.

Pokud budete řešit pouze zdravotní obtíže, trestný čin, atd., obracejte se přímo na národní čísla tísňového volání (150 hasiči, 155 zdravotnická záchranná služba, 158 policie, 156 městská policie), která jsou v současné době rovnocenná číslu 112.
 
 
JAK VOLAT NA TÍSŇOVOU LINKU
- jedno z témat které budeme kromě praktických nácviků první pomoci probírat na zdravotnických eventech, které pořádám a budu pořádat pro majitele zdravotnických geocoinů

1) krátké představení
2) kde jsem (město, ulice, významný navigační bod) - tato informace patří mezi nejduležitější, kdyby se spojení přerušilo, dispečer ví, kam vám poslat pomoc
- pokud nevím, kde jsem, pomůže číslo na lampě (větší města, zejména Praha), na silnici číslo na tabulce před mostem, číslo na zadní části zabezpečovacího zařízení na železničních přejezdech, kilometrovník na silnicích a dálnicích
3) co se stalo
4) počet zraněných
5) případné upřesnění, kde vás posádka záchranného vozu najde
 
Proč podpořit tento geocoin?
- získáte kvalitně a pěkně zpracovaný geocoin
- geocoin obohatí sbírku, pokud máte první zdravotnický coin (resuscitace), budete mít zajímavou sběratelsko - edukační serii
- díky geocoinu budete mít jasno, kdy volat 155 a kdy 112
 
O své peníze samozřejmě nepřijdete.
Pokud se projekt podaří realizovat, přijde vám na adresu tento zdravotnicko-záchranářský geocoin.
Pokud se projekt realizovat nepodaří, peníze se vrátí zpět.
 

 

No news has been found

Nelimitní geocoin (0 The number of available rewards)

by 200,00 Kč
Delivery time - 28.2.2017
Nelimitní verze geocoinu

Limitní edice (10 The number of available rewards)

by 300,00 Kč
Delivery time - 28.2.2017
Limitní geocoin (vyroben v počtu 50ks).

Sada nelimitka a donátorská mince (0 The number of available rewards)

by 550,00 Kč
Delivery time - 28.2.2017
Sada s nelimitní a donatorskou mincí (limitní ( donátorská verze (možno získat pouze podporou projektu)). Sada celkem obsahuje dvě verze geocoinu.

Sada limitka a donátorská mince (10 The number of available rewards)

by 650,00 Kč
Delivery time - 28.2.2017
Sada s limitní a donatorskou minci (limitní (vyrobena v počtu 50ks) a donátorská verze (možno získat pouze podporou projektu)). Sada celkem obsahuje dvě verze geocoinu.

Sada s limitní, nelimitní a donatorskou mincí (10 The number of available rewards)

by 850,00 Kč
Delivery time - 28.2.2017
Sada s limitní, nelimitní a donatorskou minci (nelimitní, limitní (vyrobena v počtu 50ks) a donátorská verze (možno získat pouze podporou projektu)). Sada celkem obsahuje tři verze geocoinu

Limitní sada (10 The number of available rewards)

by 1 050,00 Kč
Delivery time - 28.2.2017
Kompletní sada všech vyrobených limitních verzí mince ( limitní (vyrobena v počtu 50ks), ultra limitní (vyrobena v počtu 20ks) a donátorská verze (možno získat pouze podporou projektu)). Sada celkem obsahuje tři verze geocoinu.

Kompletní sada (10 The number of available rewards)

by 1 200,00 Kč
Delivery time - 28.2.2017
Kompletní sada všech vyrobených verzi mince (nelimitní, limitní (vyrobena v počtu 50ks), ultra limitní (vyrobena v počtu 20ks) a donátorská verze (možno získat pouze podporou projektu)). Sada celkem obsahuje čtyři verze geocoinu.