Project ended, it cannot be supported
Total support 143/100 pc (143%)
Needed 100 pc
The project ends in FINISHED

Už delší dobu jsem si pohrával s myšlenkou formou geocoinu zajemcům zopakovat nejzákladnější pravidla první pomoci. Rozhodl jsem se ve chvíli, když jsem se jako instruktor první pomoci setkal s člověkem,  který mne seznámil s jeho příběhem. Dostal se k případu náhlé zástavy oběhu a jak sám řekl, kdyby jej dispečerka záchranné služby nenavigovala (TANR), nevěděl by, co a jak. Tento příběh rozhodnul.
Představuji vám návrh nového geocoinu, který díky svému tvaru i designu může sloužit nejen jako geocoin, ale i jako talisman do kapsy a jako "připomínáček" a "taháček" pro případ ... co kdyby.

Pro základní tvar geocoinu jsme zvolili tvar hvězdy života. Přední strana geocoinu vyobrazuje resuscitaci, modrou hvězdu života, telefonní číslo na záchrannou službu a bodově postup při záchraně života. Zadní strana geocoinu obsahuje stručný postup záchrany.

Geocoin má v průměru 60mm a je 4mm silný.
 

Geocoin se bude vyrábět ve čtyřech různých provedeních. Ve verzi nelimitní, která bude volně v prodeji i po skončení akce (v případě realizace), ve verzi limitní vyrobené v počtu 50ks, ve verzi super limitní vyrobené v počtu 20ks a ve verzi donátorské, kterou bude možné získat pouze v sadě formou podpory projektu (vyrobí se přesný počet pouze pro donátory mince, kteří si ji vybrali v sadě).

Rád bych vám představil svůj projekt s názvem ZACHRÁNIT JE SNADNÉ PRO HRDINY KLADNÉ. Cílem projektu tohoto geocoinu je podpora základních znalostí resuscitace.
Je to geocoin, který má za úkol svému majiteli připomínat hlavní zásady poskytnutí první pomoci v případě srdeční zástavy.
Není to tedy jen sběratelský kousek, může pomoci zachránit život.
Geocoin zobrazuje nejen kardiopulmonární resuscitaci, ale i radí, jak na to.

Dozvíte se nebo si zopakujete základní pravidla resuscitace dospělého, tj. po 30ti stlačení hrudníku v ideálním případě následují 2 vdechy.
Neštěstí se bohužel nevyhýbá ani našim dětem,proto zde najdete i pediatrický poměr, každé dítě začínáme resuscitovat 5ti úvodními vdechy.
Do 1 roku života po 5ti úvodních vdeších (obsah ústní dutiny zachránce) 3 stlačení minihrudníčku pouze palci do hloubky 1/3 předozadního průměru, které jsou následovány 1 vdechem.
Od 1 roku života do nástupu puberty (cca 12 let) po 5ti úvodních vdeších následuje 15 stlačení opět do 1/3 předozadního průměru hrudníku následují 2 vdechy. Od 12ti let postup jako u dospělého.

Tohle všechno vám připomene tento geocoin, který se ve vaší sbírce bude zajisté svým designem také báječně vyjímat.

Pojďme si tedy shrnout, proč podpořit tento projekt:

1) zajímavý design geocoinu obohatí vaší sbírku
2) není to jen sběratelský kousek, je to geocoin, díky kterému budete mít větší šanci zachránit život.
Záchranná služba má ze zákona dojezd cca 20 minut. Smrt mozku nastává cca 4 minuty po zástavě srdce. Proto jedinou šancí na přežití pacienta (kdokoli ve vašem okolí se může stát pacientem, který vás potřebuje) jste právě VY a náš geocoin vám může pomoci zachránit život.

Pro majitele coinu bych rád alespoň 2x - 3x v roce uspořádal speciální zdravotnický event, na kterém si budeme resuscitaci prakticky zkoušet na výukovém modelu a řešit další zajímavosti a důležitosti z problematiky poskytování první pomoci. Kdo byl na stejnojmenném eventu v sobotu 18.6., tak ví :-)

O své peníze samozřejmě nepřijdete.
Pokud se projekt podaří realizovat, přijde vám na adresu tento zdravotnicko-záchranářský geocoin.
Pokud se projekt realizovat nepodaří, peníze se vrátí zpět.

Resuscitace

 

 

 

 

 

 

 

 

Není co ztratit.
Vlastně je ... lze ztratit život. Ale lze jej zachránit...

Podporou našeho projektu nemůžeš nic ztratit. Pouze získat.
Buď dostaneš uplně nový zdravotnicko-záchranářský geocoin nebo svoje peníze zpět.

No news has been found

Nelimitní geocoin (0 The number of available rewards)

by 200,00 Kč
Delivery time - 31.10.2016
Nelimitní verze geocoinu

Limitní edice (10 The number of available rewards)

by 300,00 Kč
Delivery time - 31.10.2016
Limitní geocoin (vyroben v počtu 50ks).

Sada nelimitka a donátorská mince (0 The number of available rewards)

by 550,00 Kč
Delivery time - 31.10.2016
Sada s nelimitní a donatorskou mincí (limitní ( donátorská verze (možno získat pouze podporou projektu)). Sada celkem obsahuje dvě verze geocoinu.

Sada limitka a donátorská mince (10 The number of available rewards)

by 650,00 Kč
Delivery time - 31.10.2016
Sada s limitní a donatorskou minci (limitní (vyrobena v počtu 50ks) a donátorská verze (možno získat pouze podporou projektu)). Sada celkem obsahuje dvě verze geocoinu.

Sada s limitní, nelimitní a donatorskou mincí (10 The number of available rewards)

by 850,00 Kč
Delivery time - 31.10.2016
Sada s limitní, nelimitní a donatorskou minci (nelimitní, limitní (vyrobena v počtu 50ks) a donátorská verze (možno získat pouze podporou projektu)). Sada celkem obsahuje tři verze geocoinu

Limitní sada (10 The number of available rewards)

by 1 050,00 Kč
Delivery time - 31.10.2016
Kompletní sada všech vyrobených limitních verzí mince ( limitní (vyrobena v počtu 50ks), ultra limitní (vyrobena v počtu 20ks) a donátorská verze (možno získat pouze podporou projektu)). Sada celkem obsahuje tři verze geocoinu.

Kompletní sada (10 The number of available rewards)

by 1 200,00 Kč
Delivery time - 31.10.2016
Kompletní sada všech vyrobených verzi mince (nelimitní, limitní (vyrobena v počtu 50ks), ultra limitní (vyrobena v počtu 20ks) a donátorská verze (možno získat pouze podporou projektu)). Sada celkem obsahuje čtyři verze geocoinu.